"Szólj!" – Homiletikai tankönyvek 16. kötet
Nagy István vallotta, hogy a református egyháznak az igehirdetésen keresztül kell "hatnia" a gyülekezetekben és a világban. Így egyházunk legfontosabb tevékenysége az igehirdetés, azon belül is a szószéki prédikáció, valamint az arra való odaszánt, imádságos és szakszerű készülés. (...) "A kazuáliák homiletikuma" című munkája külön kötetben került kiadásra, egyetemi jegyzetként is, hiszen itt részletesen kitér minden olyan egyházi alkalomra, ahol egy "külső alkalom, szituáció" hozza létre a prédikálás alkalmát: temetési, esketési prédikációk, valamint a konfirmációkor elhangzó prédikáció. Itt tárgyalja a a sákramentumok kiszolgálásakor mondott prédikációk kérdéseit is: kereszteléskor és az úrvacsora kiszolgálásakor. Nagy István minden más egyházi alkalomkor elhangzó prédikációt tárgyal a kötetben. (Steinbach József)


